Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
24

چگونه رنگ های روشن باعث ایجاد ظرافت در طراحی سایت می شوند ؟

چگونه رنگ های روشن باعث ایجاد ظرافت در طراحی سایت می شوند ؟

رنگ یک ابزار سنتی در طراحی می باشد شما نمی توانید یک سایت را بدون رنگ ها تصور نماید اما علیرغم تاثیر گذاری زیادی که در طراحی دارد بسیاری از طراحان آن را به عنوان فاکتوراصلی یا یکی از فاکتورهای کلیدی قلمداد نمی کنند اما می توان تاثیر رنگ را در بسیاری از زندگی شخصی خود ببینید برای مثال هر سال با یک رنگ خاص تعریف می شود و مدل های لباس و ... از این رنگ ها برای طراحی خود الهام می گیرند . بر همین اساس ابزارهای رنگی مانند Pantone و duotone در میان طراحان سایت محبوبیت زیادی پیدا کرده است طرح های برجسته که می توان با  duotone ایجاد کرد طراحان را برای استفاده از این ابزار رنگ در طراحی سایت خود مجاب کرده است رنگ های روشن و جسورانه باعث می شود کاربران المان های و یا طرح موجود در سایت را با اطمینان بیشتری ببینند .


همچنین وجود اشکال های مختلف در طراحی سایت این امکان را به طراحان داده است تا بتوانند براساس شکل های مختلف و با استفاده از تکنولوژی جدید وب مانند HTML5 و CSS3 و ایجاد سایه ، رنگ های متنوع و روشنی را به هر یک از المان های سایت ایجاد نمایند . همچنین یک طراح حرفه ای باید به خوبی بداند چگونه رنگ های متنوع و روشن می تواند با ترکیب اشکال های مختلف به یک طرحی ماندگار ایجاد شود . مورد دیگری که باید طراحان در انتخاب و یا ترکیب رنگ در طراحی سایت بخاطر بسپارند گرادیان رنگ ها می باشد چرا که این نوع ترکیب رنگ ها اصولا به صورت ترکیب رنگ های روشن می باشد که باعث می شود یک شکل و حالت خاصی از جذابیت را برای مخاطب خود ایجاد نماید لطفا به سایت d2c.tw سر بزنید تا ببیند به چه شکل یک طراح خلاق توانسته است از این نوع ترکیب به  شکلی هوشمندانه استفاده نماید تا بتواند اهداف سایت خود را توضیح دهد .


ترکیب نارنجی با رنگ سفید به همراه رنگ های دیگر توانسته است ذهن مخاطب را درگیر خود نماید بخصوص که هر چه کاربر شروع به پیمایش یک صفحه می نماید رنگ نارنجی مانند حباب در پس زمینه صفحه با رنگ های دیگر مخلوط می شود و به جذابیت المان قابل مشاهده کاربر اضافه می نماید . همچنین باید خاطر نشان کرد یک طراح حرفه ای رنگ ها را فقط در قسمت های معمولی که کاربران عادت به دیدن آن دارند محدود نمی کند . سبک های مانند آتشفشان های دیجیتالی با استفاده از رنگ های پرزرق و برق امروزه بسیار محبوب شده اند این نوع سبک ها با رونق گرفتن ویدئو ها و تصاویر متحرک در پس زمینه های سایت بسیار رایج شده و بسیاری از طراحان از این سبک استفاده می نمایند . همچنین در طراحی سایت های امروزی براق بودن و روشن بودن المان ها باید در دجات متفاوتی انجام شده باشد چرا که روشن بودن یک المان اولویت آن را از نگاه کاربران بیشتر می کند بنابراین قبل از روشن کردن یک المان و یا المان ها اولویت بندی مناسب طرح باید صورت گیرد .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (325)
گروه خبر: طراحی سایت, رنگ
کد خبر: 2523


  • چگونه رنگ های روشن باعث ایجاد ظرافت در طراحی سایت می شوند ؟