Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
11

کدهای مفید متریال دیزاین برای طراحی سایت

کدهای مفید متریال دیزاین برای طراحی سایت

متریال دیزاین جزء پلتفرمهای UI می باشد که ذوق و شوق را در بین طراحان ایجاد کرده است هر روزه سبک های براساس این پلتفرم طراحی می شود این پلتفرم یکی از پلتفرم های رایج UIبه شمار می آید ما قصد داریم چند کد مفید در زمینه UI که می توان در طراحی سایت از آن ها بهره برد را با این پلتفرم برای شما توضیح دهیم تا با متریال دیزاین آشنا شوید . اولین کدی که برای شما آماده کرده ایم کد مرتبط با جداول واکنشگرا یا همان ریسپانسیو می باشد . به دلیل استفاده زیاد از جداول در طراحی سایت ها امروزه این بخش مورد توجه اکثر پلتفرم های می باشد که برای طراحی UI در سایت ایجاد می شوند همچنین استفاده روز افزون از موبایل های هوشمند و تبلت ها باعث شده پلتفرم های جدید بر روی جداول واکنشگرا تمرکز کنند و دیگر جداول سنتی که این پلتفرم ها فقط برای لپ تاب ها و یا کامپیوترهای شخصی با صفحه نمایش معمولی طراحی می کردند را فراموش کنند . مثال زیر یک نمونه از طراحی جداول ریسپانسیو به کمک پلتفرم متریال دیزاین می باشد .


یکی دیگر از قسمت های که امروزه طراحان برای طراحی سایت های مختلف از آن بهره می برند کارت ها می باشند . طراحان سعی می کنند در این المان افکت های مناسب را قرار دهند تا کاربران را وادار نمایند تصاویر و متن های داخل آن را به خوبی مطالعه و اهداف سایت را دنبال نمایند . مثال زیر یکی از طراح های کارت به وسیله متریال دیزاین می باشد اگر بر روی هر یک از گزینه ها کلیک نماید می توانید افکت زیبای را برای نشان دادن جزئیات آن گزینه مشاهده کنید همچنین باید تاکید کرد این کارت ها کاملا واکنشگرا بوده و در موبایل  تبلت ها نیز به خوبی نمایش داده می شود .

 

یکی از قسمت های که هر طراحی سایت بدان احتیاج دارد لاگین سایت می باشد شاید می توان گفت جزء اولین تعاملات بین کاربران و سایت همین قسمت می باشد بنابراین برای یک طراح سایت باید این قسمت بسیار مهم و حائز اهمیت محسوب شود . مثال زیر یک مثال زیبا از طراحی لاگین به وسیله پلتفرم مترال دیزاین می باشد هنگامی که روی آیکون بعلاوه در گوشه سمت راست کلیک می کنید یک پنجره باز می شود و از شما درخواست می کند که اطلاعات خود را برای ثبت نام وارد نمایید این پنجره با افکت زیبا ساخته شده است و کاربر را جذب خود می نماید بدین ترتیب کاربر می تواند از وارد کردن اطلاعات برای ثبت نام لذت ببرد .


در بیشتر سایت های اطلاع رسانی داشتن قسمتی برای نشان دادن آب و هوا امری رایج محسوب می شود تا کاربران بتوانند اطلاع لازم را از آب و هوا در یک سایت خبری و یا اطلاع رسانی عمومی داشته باشند همین امر باعث شده است بسیاری از طراحان در طراحی سایت خبری و یا اطلاع رسانی از این قسمت برای تعامل بهتر با کاربران استفاده نمایند . مثال زیر به وسیله  HTML و CSS و پلتفرم متریال دیزاین طراحی شده است .

 

تعداد امتيازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (379)
کد خبر: 2539


  • کدهای مفید متریال دیزاین برای طراحی سایت