Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

طراحی برچسب فرم شناور در سایت

طراحی برچسب فرم شناور در سایت

با روی کار آمدن پلاگین های زیبای جاوا اسکریپتی طراحان می توانند در طراحی فرم های سایت از این پلاگین ها استفاده نمایند یکی از انواغ فرم ها و برچسب های که با پلاگین ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت باعث زیبای فرم در سایت می شود برچسب های شناور می باشند ، برچسب شناور زمانی اتفاق می افتد که کاربر بر روی یک فیلد کلیک می کند در این هنگام یک مکان در بالای فیلد با ایجاد می شود و کلمه مورد نظر که نشان دهنده کاراکترهای معتبری است که باید در فیلد قرار گیرد نشان داده می شود این امر نه تنها به کاربر کمک می نماید تا فیلد مورد نظر فرم را پر نماید بلکه یک نمایش جالب و لذت بخش از فرم ایجاد می نماید . ما در این پست برخی از این پلاگین ها که می توان آن ها را در طراحی سایت استفاده نمود بررسی می نماییم . اولین پلاگینی که در این مورد floatingLabel.js می باشد این پلاگین سبک دارای وزن یک کیلو بایت می باشد افکتی که برای این پلاگین در نظر گرفته شده است افکتی ساده ولی در عین حال جذاب می باشد پرش برچسب شناور به بالای فیلد هنگامی که کاربر موس خود را درون فیلد قرار می دهد این پلاگین با صدا کردن یک تابع مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین در کد نویسی نیز فقط با چند دستور کوچک می توان آن را اجرا نمود .


پلاگین بعدی که می توان از آن در طراحی سایت برای برچسب های شناور فرم ها استفاده نمود از طریق کتابخانه جی کوئری می باشد در این روش کلمات شناور برچسب یک قسمت از بالای برچسب را اشغال نمی کنند بلکه درست در بالای سر فیلد مورد نظر خود قرار می گیرند . این پلاگین نسبت به پلاگین قبل سنگین تر می باشد و شما می توانید فایل ها جاوا اسکریپت و CSS آن را در گیت هاب دانلود نماید و براساس نیاز خود تغییر دهید .  پلاگین بعدی که به عنوان superLabel از آن نام برده می شود حاوی پاگین جی کوئری می باشد که از IOS و برچسب های شناور آن که تمامی برچسب ها از آن الهام گرفته شده است ایجاد گشته . متاسفانه این پلاگین دمو ندارد ولی شما می توانید نسخه رایگان آن را در سایت گیت هاب دریافت نمایید .


پلاگین دیگری که بسیار ساده می باشد و از جی کوئری برای اجرا کردن برچسب شناور خود استفاده می نماید Floating Form Labels است . تفاوت این پلاگین با بقیه پلاگین ها این است که اطراف این پلاگین حاشور وجود ندارد و دقیقا در بالای فیلد مقداری که باید کاربر در این فیلد قرار دهد را درج کرده است . همانطور که مشاهده کردید این پلاگین ها که در فرم ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت برای شکل دادن و جذاب کردن بخشی از سایت مورد استفاده قرار می گیرد که همیشه باعث نگرانی طراحان در طراحی سایت بوده است چرا که این بخش از دید کاربران زمان آن ها را می گیرد و کسل کننده می باشد و استفاده از این پلاگین ها باعث می شود حس نسبتا خوبی به کاربران ایجاد نماید .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (403)
کد خبر: 2545


  • طراحی برچسب فرم شناور در سایت