Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

راه های برای سازماندهی پروژه های خلاق و موفق – قسمت اول

راه های برای سازماندهی پروژه های خلاق و موفق – قسمت اول

هنگام انجام یک پروژه و یا طراحی سایت عموما با چالش ها و مشکلاتی روبرو می شویم که نیاز به یک نظم و سازماندهی منظم همراه با روش های نوین و خلاقانه دارد در این مقاله در قصد داریم درباره آنها بیشتر صحبت کنیم .

هنر اولویت بندی در پروژه ها

بعضی از پروژ ها نسبت به پروژه های دیگر سخت تر و پیچیده تر هستند . برای کنترل پروژهای باز مربوط به تیم خود باید بتواندی اولویت بندی پروژه ها را به درستی انجام دهید . یک روش آن این است که وظایف و task های مهم را شناسایی کرده و سعی کنید تا آنجا که ممکن است اول به آنها بپردازید ، برای این کار به تیم خود هر روز چند وظیفه مهم را تخصیص داده و پیگیر انجام آن ها در همان روز باشید البته باید زمان و تایم مورد نظر حساب شده باشد در غیر اینصورت وظایف مهم نیم کاره یا ناقص انجام می شود این یکی از روش های مناسب برای اتمام وظایف بسیار مهم پروژه هاست .


از ابزار مدیریت پروژه استفاده کنید

ابزار مدیریت پروژه این امکان را به مدیر پروژه و اعضای تیم پروژه می دهد تا ببیند در چه مقدار از پروژه تمام شده است و چه مقدار از پروژه باقی مانده است در واقع مدیریت پروژه پیشرفت پروژه ها را به صورت شفاف نشان می دهد متاسفانه در ایران ابزار مدیریت پروژه به صورت سمبلیک استفاده می شود و در واقع پس از اتمام پروژه برای اینکه پیمانکار به کارفرما بگوید که براساس روال استاندارد جهانی پیش رفته است بعد از اتمام پروژه از ابزار پروژه استفاده می کند در حالی که مدیریت پروژه  باید همگام با پروژه جلو رود . همچنین سعی کنید از ابزار مدیریت پروژه ای استفاده کنید که برای تیم خود مناسب و مفید باشد و تیم برای کار کردن با آن دچار مشکل نشود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (196)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2546


  • راه های برای سازماندهی پروژه های خلاق و موفق – قسمت اول