Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
27

چگونه لوگو مورد نظر خود را طراحی کنیم

چگونه لوگو مورد نظر خود را طراحی کنیم

وقتی شما در حال طراحی سایت شرکت هستید یکی از مهم ترین بخش های که در ابتدا باید به آن توجه کنید لوگوی سایت شرکت می باشد در واقع این لوگوی سایت شرکت است که بیان کننده فعالیت شرکت و کسب و کار آن می باشد . اما چگونه شعار لوگو و خود آن را طراحی کنیم. ما در این مقاله قصد داریم به  این پرسش ها پاسخ دهیم .

تقویت نام تجاری شرکت خود در لوگو

لوگو یک شرکت باید بیان کننده هدف و نشان دهنده غرور و افتخار و راهی برای تقویت اصول و ایده اصلی سازمان و یا شرکت شما را تشکیل می دهد ، باشد . لوگو باید در عین سادگی جذاب نیز به نظر آید . بعضی از نمونه های موفق لوگو را در تصاویر پایین مشاهده می کنید . که چگونه توانسته انددر سایت قرار گیرند و مورد توجه کاربران باشند .لوگوی شما باید همان ایده و نوآوری را که در بقیه بخش های طراحی سایت به آن می پردازید بیان کند در واقع سر تیتر همه مواردی که شرکت شما دنبال آن می باشد ، است . برای این منظور می باشد بعضی از لوگو ها و یا شرکت ها نام های اختصاری از چند کلمه می باشند .


لینک لوگو و ایده ها جالب برای آن

البته امروزه استاندارد لینک لوگو برای اکثر سایت ها واضح است .  ولی برای یادآوری باید در نظر بگیرید که شما به عنوان طراح سایت و طراح لوگو اصولا لینک سایت را به صفحه اصلی قرار می دهید این باعث می شود اگر کاربر بخواهد از هر صفحه داخلی سایت شما به صفحه اصلی شما برگردد تنها با کلیک بر روی لوگو صفحه این کار صورت گیرد . البته بعضی از مبتکران طراحی و خلاقان این عرصه راه حل های جالبی را برای لینک لوگو در نظر گرفته اند. بعضی از آن ها وقتی بر روی لوگو کلیک می کنید افکت زیبا و جمله ای که در برگیرنده اهداف شرکت است را نمایش می دهد بعضی دیگر با کلیک کردن بر روی لوگو به صفحه ای که هدف شرکت را می گوید هدایت می شوند همین نوع خلاقیت است که باعث جلب توجه کاربران و متفاوت شدن سایت ها می شود . آیا تا کنون در این زمینه فکر کرده اید شکستن استانداردهای خشک !!!؟؟؟.


جایگاه فیزیکی لوگو در سایت

استاندارد دیگری که در لوگو یک سایت به کار می رود جایگاه فیزیکی آن در سایت می باشد . به طور کلی لوگو باید بالا و سمت چپ سایت قرار گیرد . این از آن نظر مهم می باشد که مغز انسان این قسمت از صفحه و یا تصویر را بیشتر و مهم تر می داند و در ذهن خود نگه می دارد پس بسیار حائز اهمیت است که شما چگونه لوگو خود را به کاربر در هنگام نمایش سایت نشان می دهید چون مهم ترین بخش ذهن انسان آن را تماشا می کند گرچه باز هم بعضی از مبتکران دست به کارهای متفاوتی می زنند و اعتقاد دارند بخش مهم ذهن انسان آن چیزی است  که بیشتر ذهن درگیر آن می شود و برای همین ابتکارات جدید در قرار دادن لوگو در سایت در نظر می گیرند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (211)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2554


  • چگونه لوگو مورد نظر خود را طراحی کنیم