Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
13

فریم ورک UI Flutter که برای دو پلتفرم اندروید و IOS ساخته شده است

فریم ورک UI Flutter که برای دو پلتفرم اندروید و IOS ساخته شده است

امروزه دیگر فقط طراحی سایت نمی تواند کاربران و مشتریان را برای کالا ها و خدمات آنلاین راضی نگه دارد بلکه کنفرانس جهانی موبایل بارسلونا در سال جاری همراه با یک اعلامیه بزرگ از گوگل همراه بود: Flutter، فریم ورک رابط کاربری مبدل تلفن همراه که کد باز نیز می باشد وارد رقابت با بقیه فریم ورک های شد . اما نکته جالبی که در این فریم ورک دیده می شود پشتیبانی از اندروید و IOS به صورت همزمان می باشد این باعث می شود توسعه دهندگان دیگر نگرانی بابت تولید UI در اپ های IOS نیز نداشته باشند . به گفته گوگل، توسعه دهندگان ساخت برنامه های تلفن همراه به دلایل مختلف از Flutter لذت خواهند برد :

·         توسعه سریع بر اساس ویژگی هایی از قبیل Stateful Hot Reload، یک چارچوب واکنشی جدید، یک ابزار ویجت انعطاف پذیر و ابزار خارج از جعبه.

·         طرح های انعطاف پذیر با کتابخانه های متحرک غنی در معماری چند لایه و توسعه پذیر.

·         پشتیبانی از هر دو سیستم عامل هوشمند موبایل و تبلت (اندروید و IOS )


گوگل زمان زیادی را صرف پرداختن برای این فریم ورکر کرده است. Flutter دارای یک صفحه نمایشگر و پشتیبانی از قابلیت دسترسی، متن RTL، ، پشتیبانی از فرمت های تصویری اضافی، اجرای پس زمینه کد و موارد دیگر است. تیم گوگل همچنین پشتیبانی از Android Studio، ویژوال استودیو کد و iOS 11 را برای اجرای Flutter میسر ساخته است. گوگل همچنین یکی از ویژگی های که همیشه توسعه دهندگان از آن شکایت داشتند را بهبود بخشید: بارگذاری های که همیشه باعث کندی در روند توسعه اپ های اندروید می شد . اما چطور Flutter کار می کند ؟ رنامه های Flutter به طور مستقیم برای برنامه های بومی Android و iOS کامپایل نمی شوند. در عوض، آنها بر روی موتور رندر Flutter و چارچوب Flutter اجرا می شود و بسته به پلتفرم کتابخانه را ایجاد می کند . همچنین ویدجت های ساخته شده در UI Flutter، "Design Material" و "Cupertino"، برنامه هایی را ارائه می دهند که بومی بر روی هر دو سیستم عامل می باشند. Flutter دکمه ها، انیمیشن ها، لغزنده ها، سوئیچ ها، جعبه های محاوره ای، چرخدنده های بارگیری و غیره را تغییر خواهد داد تا متناسب با پلتفرمی که برنامه شما اجرا می شود را تغییر دهد. اما بسیاری این فریم ورک را با react native مقایسه می کنند گوگل به آن ها این طور پاسخ داده است بله شاید ما با پلتفرم های دیگر مانند React Native مقایسه شویم ولی ما به طور واقعی از رندر گرافیک موبایل برای تولید UI استفاده می کنیم نه Webview که در برخی مواقع از React Native استفاده شده است . بسیاری از طراحان امیدوار هستند این فریم ورک در طراحی سایت نیز مورد استفاده قرار گیرد چرا که فریم ورکی مانند متریال دیزاین نیز ابتدا توسط گوگل در موبایل مورد استفاده قرار گرفت و بعد از موفقیت به دنیای وب نیز آورده شد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (228)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2567


  • فریم ورک UI Flutter که برای دو پلتفرم اندروید و IOS ساخته شده است