Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
22

بهینه سازی UX در سراسر سیستم عامل های مختلف

بهینه سازی UX در سراسر سیستم عامل های مختلف

افزایش استفاده از دیوایس های هوشمند نظیر موبایل و تبلت باعث شده است که طراحی سایت برای کارایی بیشتر خود را با صفحه نمایش های مختلف و سیستم های متفاوت مطابقت بدهد چرا که عدم چنین کاری باعث از بین رفتن کارایی آن می شود . البته در طی این سال ها بسیاری از پلتفرم ها برای منطبق کردن متن ، گرافیک و... طراحی و پیاده سازی شده اند تا کاربر بتواند به راحتی با سایت از طریق موبایل های هوشمند ارتباط برقرار نماید اما نکته ای که متخصصان طراحی آن را فراموش کرده اند تعیین یک روش جامع برای تجربه کاربر هنگام دسترسی به سایت در موبایل های هوشمند و یا تبلت ها می باشد . عوامل زیر عبارتند از اشتباهات UX در اغلب موارد در سراسر سیستم عامل های مختلف که باید در نظر گرفته شود تا بهتر بتوانند چگونگی ساده سازی استفاده از همه موارد را درک کنند. هنگام ارزیابی تجربه کاربر، چندین تفاوت مهم بین دسکتاپ و موبایل وجود دارد که باید از آن آگاه باشند، از جمله: محل سکونت: اگر چه بسیاری از وب سایت های دسکتاپ در حال حاضر از بینندگان خواسته اند که اگر بتوانند به موقعیت جغرافیایی خود دسترسی پیدا کنند، روش ردیابی یک مکان بیننده کمتر از آنچه که در دستگاه تلفن همراه است، کارآمد است. در حالی که دسکتاپ دقت آنها را بهبود می بخشد به این ترتیب که آدرس های IP شروع به اداره مکان های دقیق تر جغرافیایی می کنند، بینندگان به گوشی های هوشمند خود بیشتر شناخته شده اند و میدانند کجا قرار دارند و مسیرهای مشخصی را برای آنها فراهم می کنند.


اندازه: صفحه نمایش های موبایل کوچکتر از صفحه نمایش دسکتاپ هستند و همچنین به صورت متفاوتی سازماندهی شده اند. اکثر دسکتاپ ها دارای موقعیت چشم انداز هستند، در حالی که بسیاری از دستگاه های تلفن همراه در موقعیت پرتره نمایش داده می شوند. این عواقب شدید برای طراحی سایت و ناوبری دارد. اطلاعیه های: در حالی که ما قادر به دریافت هشدار در دسکتاپ برای سال های بسیاری بوده ایم، اطلاعیه ها یا همان Notifications در موبایل بسیار متفاوت می باشد که باید در طراحی تجربه کاربری به آن دقت نمود. مورد آخر قابلیت حمل موبایل ها و تبلت ها می باشد که باعث شده است هر انسانی در هر کجا آن ها را حمل نماید در صورتی که طراحی دسکتاب به تنهایی چنین خاصیتی نداشته و ممکن است در برخی از طراحی ها نادیده گرفته شود . این موارد اگر به درستی در طراحی سایت دیده نشود باعث اختلال در نمایش و کارکرد کاربران در موبایل و دسکتاب ها و یا لپ تاب ها خواهد شد .

مدیریت تحقیقات جامع برای تشخیص مسائل و کاوش در چه مناطقی از کاربران خارج می شوند، در کدام صفحات و یا بخش ها وقت خود را بیشتر می گذرانند و در چه صفحاتی، دکمه بازگشت را بیشتر در معرض دید قرار می دهند باید مورد توجه بیشتر در هر دیواسی باشد و تناسب این دوایس ها با یکدیگر مورد بررسی قرار گیرند .  زمانی که شما مناطق خود را تعیین میکنید، بررسی کنید که چرا کاربران به صفحه خاصی میروند. تلاش برای تعیین اولویت ها بر اساس مشکلات و دیوایس های مورد آزمایش باعث می شود طراح به خوبی بتواند مشکلات را بررسی نماید و اشکلات طراحی تجربه کاربری را برطرف کند همچنین باید. تصمیم بگیرند که آیا راه حل های این مشکلات نیاز به برنامه ریزی استراتژیک دارند یا بر اساس آن، تحت آزمایش قرار می گیرند

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (180)
کد خبر: 2601


  • بهینه سازی UX در سراسر سیستم عامل های مختلف