Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
27

چند کتابخانه جذاب جاوا اسکریت که شما نمی دانید

چند کتابخانه جذاب جاوا اسکریت که شما نمی دانید
  امروزه تقریبا تمام برنامه نویسان از کتابخانه های جاوا اسکریپت برای طراحی سایت خود استفاده می کنند بسیار از ما با کتابخانه Jquery  و React و..  آشنا هستیم در این مقاله و مقالات بعدی قصد داریم با یکسری از کتابخانه های جاوا اسکریپت دیگر که کمتر معرفی شده است ولی پرکاربرد هستند آشنا شویم

کتابخانه D3.js

به همان سرعتی که کلان داده یا همان بیگ دیتا(Big Data) در حال رشد می باشد با همان سرعت ابزار های تجسم داده ها در حال رشد و تولید هستند . خیلی از کتابخانه های جاوا اسکریپتی دارای نمودار ها ، مپ ها و... می باشند ولی کتابخانه D3.js بسیار کتابخانه مفید و پر کاربردی در این زمینه است این کتابخانه با المانهای SVG و canvas کار می کند و می تواند داده ها را در نمودار ها و تصاویر پویا در وب نمایش دهد . این کتابخانه به صورت کاملا رایگان مورد دسترس توسعه دهند گان قرار گرفته است توصیه می کنم حتما یکبار هم شده از آن استفاده کنید تا مزیت آن را نسبت به بقیه ببینید.


CREATE.JS

برای کار و ایجاد انیمیشن ها مورد استفاده قرار می گیرد این فقط یک کتابخانه جاوا اسکریپتی نمی باشد بلکه مجموعه ای از کتابخانه ها می باشد که با اهداف مختلف تولید شده است . برای مثال Easel.js با المان canvas در html5 و با همراهی Tweet.js برای تولید انیمیشن در وب مورد استفاده قرار می گیرد. این کتابخانه ها در تمامی browser ها سازگار می باشد .


KEYSTONE.JS

این کتابخانه بسیار جذاب است اکثر ما در مورد nodejs مطالبی می دانیم این کتابخانه نیز مانند nodejs می باشد با این کتابخانه می توانید یک بک اند یک طراحی سایت را به خوبی انجام داد  ، این کتابخانه نیز کاملا رایگان است و تمام توسعه دهندگان می توانند از آن بهر ه ببرند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (142)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2606


  • چند کتابخانه جذاب جاوا اسکریت که شما نمی دانید