Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
24

کتابخانه های برترسه بعدی جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان وب

کتابخانه های برترسه بعدی جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان وب

طراحان سعی می کنند در طراحی سایت خود جلوه های بصری زیبا خلق نمایند یکی از جلوه های زیبایی که بشر همواره به دنبال آن است تصاویر سه بعدی می باشد ، برای همین بسیاری از طراحان امروزه با کمک پلتفرم های مختلف سعی می کنند این تصاویر را در بخش های مختلف سایت خود قرار دهند تا بدین ترتیب مخاطبان خود را جذب و به اهداف خود در سایت دست یابند . ما در این پست قصد داریم برخی از برترین کتابخانه های جاوا اسکریپتی را که می تواند به طراحی سه بعدی کمک نمایند توضیح دهیم . بی شک اولین کتابخانه که باید در طراحی سه بعدی یک سایت به آن پرداخت کتابخانه Three.js می باشد این کتابخانه به دلیل گستردگی در انواع طراحی های سه بعدی در سایت دارای پیچیدگی های خاص خود نیز می باشد اما باید اذعان کرد که تقریبا تمامی طراحی های سه بعدی سایت را می توان با آن به زیبایی انجام داد . این کتابخانه به صورت متن باز در گیت هاب توسط یک گروه اصلی مدیریت می شود .


کتابخانه بعدی که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم Babylon.js می باشد این کتابخانه بر روی WebGl قابل اجرا می باشد این کتابخانه نیز در بین طراحان بسیار محبوب می باشد . این کتابخانه مخصوصو طراحانی هستند که می خواهند یک بازی وب در فضای مجازی ایجاد نمایند . در وب سایت این کتابخانه شما می توانید دموهای بسیار زیبا و زیادی را مشاهده نمایید که به طراح کمک می کند تا چگونه طراحی خود را با این کتابخانه آغاز نماید .


کتابخانه دیگری که شانس زیادی در طراحی سایت توسط طراحان دارد Cannon.js می باشد . این کتابخانه طراح را درگیر مفاهیم پیچیده سه بعدی نمی کند برای همین مورد رضایت بسیاری از طراحانی می باشند که می خواهند طرح خود را بدون درگیر شدن بیش از حد در مورد مفاهیم سه بعدی پیش ببرند ، همچنین این کتابخانه بسیار سبک می باشد و برعکس بسیاری از المان های سه بعدی که باعث کند شدن در لود صفحه می گردد باعث نمی شود کاربر کم حوصله شده و تمایلی به دیدن آن بخش از سایت نداشته باشد .


آخرین کتابخانه دیگری که در این پست به آن می پردازیم CopperLicht می باشد این کتابخانه نیز مانند سه کتابخانه دیگر منبع باز می باشد و دارای بسیاری از پروژه های رایگان است که طراح با دیدن آن پی به چگونگی قدرت این کتابخانه خواهد برد . توابع سایه ، روشنی ، جلوه های ویژه و تعاملات بین صفحات سه بعدی از ویژگی های بارز این کتابخانه می باشد .

 

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (108)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2628


  • کتابخانه های برترسه بعدی جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان وب