Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir

تجربه کاربری (UX)

05
متخصصان UX چگونه پیشنهاد های خود را می نویسند ؟
چکیده: طراحی UX یکی از کسب و کار های بزرگ در دنیای امروز بخصوص در فضای مجازی و در طراحی سایت می باشد به طوری که Kucheriavy در مجله forbes گزارش تهیه کرده است که بازگشت سرمایه برای تجربه کاربری 9,900 درصد می باشد این یعنی اگر یک دلار بر روی تجربه کاربری محصول و یا سایت خود سرمایه گذاری کنید صد دلار بازگشت سرمایه وجود خواهد داشت . برای رسیدن به این ارقام نی... ادامه »
30
تیم های که باید در بهینه سازی یک سایت با هم همکاری کنند
چکیده: بسیاری از شرکت ها برای بهینه کردن صفحات سایت خود اقدامات متعددی انجام می دهند برخی از آن ها به علت رقابت شدیدی که بین آن ها و رقبای خود می بینند تیمی را مامور بهینه کردن صفحات سایت می کنند تا توسط موتورهای جستجو بهتر و راحت تر شناخته شوند اما بسیاری از آن ها یک نکته کلیدی را فراموش می کنند و آن این است که بهینه کردن سایت باید قبل از طراحی سایت و یا... ادامه »
21
اشخاص و گروه های UX چه تخصص های دارند؟
چکیده: حتما تا به حال با کلمه UX با همان طراحی تجربه کاربری در پروژه های مختلف برخورد داشته اید ما نیز در سایت خود راجب این مبحث مقالات زیادی نوشته ایم . امروز می خواهیم در مورد متخصصانی که گروه طراحی تجربه کاربری را ایجاد می نمایند صحبت کنیم . همانطور که می دانید تجربه کاربری یا UX برای بهتر و تعامل راحت تر کاربران با سایت و یا اپلیکیشن های گوشی های هوشم... ادامه »
15
نکاتی در مورد طراحی تجربه کاربری(UX) در سایت
چکیده: یکی از موارد مورد بحث در طراحی ، طراحی تجربه کاربری یا همان UX می باشد ما در این پست می خواهیم نکاتی را در طراحی تجربه کاربری که در هنگام طراحی باید به آن توجه کنیم را توضیح دهیم . اولین مطلبی که باید در طراحی تجربه کاربری بدان اشاره کنیم داشتن اطلاعات کافی و به دست آوردن مهارت می باشد شاید خیلی از اشخاص و یا متخصصان تفاوت بین یک طراحی گرافیک زیبا ... ادامه »
13
روش های برای القا هدف خود در طراحی
چکیده: امروزه طراحان با روش های نوین خود هدف یا اهداف یک شرکت و یا سازمان را به کاربران خود در سایت بیان می کنند ما در این مقاله قصد داریم روش های نوین طراحی سایت  در این زمینه را برای شما بیان کنیم . درگیر کردن کاربر با تصاویر طراحی شده درگیر کردن کاربر با تصویر طراحی شده یکی از مهم ترین روش ها در بیان هدف یک شرکت و یا هدف طراح می باشد بسیاری از ... ادامه »
08
بهبود بهره وری کاربر فقط با 3 نکته در طراحی UX
چکیده: طراحی UX امروزه جزء الزامات یک طراحی به شمار می رود اما نکات مهم و کلیدی باعث می شود این نوع طراحی با موفقیت در یک پروژه انجام شود یکی از مهم ترین مزایای یک طراحی UX سادگی آن می باشد اما سادگی به تنهای کافی نیست در یک طراحی UX برای محصولات و یا سایت و یا حتی سرویس باید احساسی را در کاربران و مخاطب خود القا نماید که کاربر مجبور شود هنگام مشاهده سایت... ادامه »
25
فاکتورهای مهم در طراحی UX موفق در سایت
چکیده: طراحی تجربه کاربری یا همان UX به عنوان ستون فقرات یک طراحی سایت و یا اپلیکیشن و مانند موتور یک ماشین شناخته می شود . این نوع تجربه در دنیای دیجیتال باعث موفقیت و یا شکست یک کسب و کار آنلاین می باشد بنابراین بسیاری از طراحان و متخصصان به آن به عنوان عامل موفقیت در طرح خود می نگریند . شاید برخی موارد پیش آمده است که وقتی یک فرآیند را در یک سایت دنبال... ادامه »
20
فاکتورهای مهم  طراحی UX در سال 2018
چکیده: طراحی UX امروزه یکی از اساسی ترین فاکتورهای مهم در موفقیت یک سایت محسوب می شود این فاکتور در سال جدید نیز با سرعت فراوان رو به افزایش است و متخصصان زیادی در مورد جزئیات آن با یکدیگر به مشورت می پردازند تا بتوانند ایده های بهتر در این زمینه ایجاد نمایند . اولین چیزی که باید در یک طراحی تجربه کاربری (UX) به آن پرداخته شود و در سال جدید نیز به آن تاکی... ادامه »
18
استفاده از روانشناسی فاصله برای طراحی سایت - قسمت دوم
چکیده: با شما هستیم با قسمت دوم از روانشناسی فاصله و تاثیر بکار گرفتن آن در طراحی سایت.در سال 2006 مطالعه ای صورت گرفت که نشان می دهد بسیاری از اشخاص دوست دارند از قمست تفسیر بالای ذهن خود استفاده کنند بدون آنکه در مرحله اول بخواهند وارد جزئیات آن موضوع شوند . مانند این سوال که چرا شما اینکار را انجام می دهید به جای اینکه بپرسند چگونه این کار را انجام می ... ادامه »
15
استفاده از روانشناسی فاصله برای طراحی سایت
چکیده:  یکی از مهمترین هدف های اساسی روانشناسی مشتری در طراحی سایت نمایش درست آبجکت ها سایت به آن ها می باشد . مطالعات زیادی جهت فهمیدن و درک مشتری و ارزیابی آن ها صورت گرفته است این مطالعات علاوه بر اینکه نشان میدهد المان ها یک سایت باید جذابیت بصری داشته باشند یک عامل دیگر را نیز موثر می داند و آن عوامل داخلی از قبیل ادارک ذهنی مشتری است . نظریه سط... ادامه »
صفحه 1 از 16ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها